Kolejny udany sparing.

• autor: własne, 2012-02-12 09:20

Kolejny sparing rozegrali seniorzy Włocłavii, rywalem podopiecznych trenera Wiesława Borończyka była III ligowa Cuiavia Inowrocław, w barwach której zagrali byli zawodnicy naszego klubu, Billy Abbott, Bartosz Gralewski, Krzysztof Kmieć, a mecz pomimo że odbywał się przy mroźnej pogodzie stał na dobrym poziomie.

Włocławianie grając kolejny sparing po raz kolejny potwierdzają że przygotowania do rundy rewanżowej IV ligi Kujawsko - Pomorskiej idą w dobrym kierunku, a efektem jest dobra gra w spotkaniach kontrolnych przeciwko wyżej notowanym rywalom, a takim była Cuiavia Inowrocław w barwach której występuje kilku zawodników grających w przeszłości w wyższych ligach. Od początku spotkania gra była wyrównana a zespoły stwarzały groźne akcje, efektem jednej takiej akcji była bramka Jakuba Fetera, który ładnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Filipa Skorego, po faulu obrońcy na Bartoszu Śmieglu, który wychodząc na czystą pozycję został nieprzepisowo powstrzymany. W drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ zmianie zespoły grały szybko z polotem a zawodnicy walczyli o każdą piłkę, w 57' nieporozumienie obrońców gospodarzy wykorzystał Dawid Zdrojewski, i goście wyrównali a  w 65' wyszli na prowadzenie po bramce Krzysztofa Kretkowskiego, w kolejnych akcjach w dogodnych sytuacjach byli Billy Abbott, Kretkowski i Zdrojewski, ze strony Cuiavii i Michał Malczak, Bartosz Śmigiel i Przemysław Markiewicz, lecz zabrakło niewiele na pokonanie bramkarzy, dopiero w 84' składną akcję Włocławskiego zespołu wykończył Przemysław Markiewicz i wyrównał wynik spotkania, w zespole zadebiutował Paweł Rybicki, zawodnik Lidera grający również w Zjednoczonych Piotrków Kujawski lecz prawdopodobnie nie dostanie już drugiej szansy na grę w naszych barwach.

Zdjęcia ze spotkania kliknij TUTAJ

Niebawem skrót spotkania z bramkami i wywiady z trenerami i zawodnikami obu zespołów zapraszamy.

Włocłavia Włocławek - Cuiavia Inowrocław   2:2 (1:0)
Jakub Feter 12', Przemysław Markiewicz 84' - Dawid Zdrojewski 57', Krzysztof Kretkowski 65',

Włocłavia: Kobusa (46' Kunicki) - Haberski (46' Szczęsny), Ewert (60' Kwiatkowski), Trzciński, Lamparski - Tłuchowski (60' Rybicki), Goc (46' B. Feter), J. Feter (46' Malczak), Czaplicki (60' P. Markiewicz) - Cichowlas - Śmigiel.

Cuiavia: Skory - Matusiak (46' Dunisławski), Raszka, Kmieć (46' Rybczyński), Gralewski - Skonieczny (46' Komorowski), Modracki (46' Hulisz), Brzeziński, Abbott, Zdrojewski - Kretkowski,