Z I ligowcem o Puchar Polski.

• autor: własne, 2013-07-12 16:15

W sobotę na stadionie Klubowym Włocłavia podejmować będzie Chojniczankę Chojnice w meczu o Puchar Polski początek meczu o godzinie 17. Nasz zespół jak i rywale w nowym sezonie będą beniaminkami lig, nasz uzyskał awans do III ligi, a rywale zagrają na zapleczu Ekstraklasy.

W zakończonym sezonie podopieczni trenera Mirosława Milewskiego zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w IV lidze i uzyskali awans do III ligi, jak i przeszli poszczególne szczeble Pucharu Polski na szczeblu okręgu Kujawsko – Pomorskiego, pokonując m.in. III ligową Pogoń Mogilno i Cuiavię Inowrocław, natomiast rywale Chojniczanka w sezonie 2012/13 zajęła drugie miejsce w II lidze i wywalczyła awans do rozgrywek I ligowych. W 34 spotkaniach zdobyła 71 punktów strzelając rywalom 58 goli i tracąc jedynie 27. W zespole gospodarzy zabraknie najskuteczniejszych zawodników poprzedniego sezonu, Billy Abbott strzelec 19 bramek, który nie pozostanie w naszym zespole na kolejny sezon, i Dawida Kwiatkowskiego 17 bramek, ten natomiast jest kontuzjowany, jak i Bartłomiej Gralewski, pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Ewerta, z gry zrezygnował również Rafał Lisota, który skupi się na pracy szkoleniowej z młodzieżą. Najwięcej bramek dla rywali zdobył Daniel Feruga - 10, ponadto na listę strzelców wpisali się Marcin Garuch 8,  Tomasz Mikołajczak, Marcin Orłowski po 7,  Paweł Iwanicki 5,

W tej chwili rywale dysponują następującą kadrą zgłoszoną do rozgrywek Trener: Mariusz Pawlak zawodnicy:  Robert Bednarek, Daniel Chyła, Patryk Drewek, Krystian Feciuch, Kosuke Ikegami, Paweł Iwanicki, Konrad Jałocha, Błażej Jankowski, Norbert Andrzej Jędrzejczyk, Patryk Henryk Laskowski, Przemysław Denis Laskowski, Rafał Michał Misztal, Marcin Orłowski, Tomasz Ostalczyk, Jacek Podgórski, Błażej Radler, Dawid Radomski, Maciej Ropiejko, Grzegorz Piotr Wojdyga   Rywale w porównaniu  z poprzednim sezonem zostali zasileni następującym zawodnikami, Daniel Chyła (Okocimski KS Brzesko), Patryk Drewek (rezerwy), Norbert Jędrzejczyk (Znicz Pruszków), Tomasz Ostalczyk (Zawisza Bydgoszcz), Błażej Radler (Energetyk ROW Rybnik), Grzegorz Wojdyga ( Bogdanka Łęczna), natomiast zespół opuścili Dawid Abramowicz (Widzew Łódź , Wisła Płock), Daniel Feruga (Energetyk ROW Rybnik), Marcin Garuch (Miedź Legnica), Konrad Karwacki (Szuka klubu), Michał Markowski (Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Mąka (Zawisza Bydgoszcz), Norbert Piszczek (szuka klubu) i Michał Steć (Olimpia Zambrów)

Dla naszego zespołu będzie to pierwsze spotkanie po letniej przerwie, podopieczni trenera Mirosława Milewskiego trenują od poniedziałku i za sobą mają jedynie grę wewnętrzną. Rywale są na nnym etapie przygotowań i zagrali już dwa sparing z zespołami Ekstraklasy, w pierwszym Chojniczanka przegrała z Lechią Gdańsk 0:1 i pokonała Pogoń Szczecin 4:3. Bramki zdobyli: Tomasz Mikołajczak 11′, Michał Płókarz 31′, Wojciech Bzdęga 54′, Maciej Ropiejko 70′.

autor: ~kibic 2013-07-12 17:21:30

avatar jeżeli wiara czyni cuda to my wierzymy ze sie uda !!!!!!

autor: ~chojniczanka 2013-07-13 17:24:16

avatar kurde przegrywqamy z wami 1-0 , ale mam nadzieje ze wygramy

autor: ~macie szanse wygrac 2013-07-13 17:24:47

avatar a wogóle u nas nie graja wszyscy podstawowi zawodnicy